Lapkričio 8 dieną Beržų progimnazijoje paminėta Europos sveikos mitybos diena.

1a klasės mokiniai išklausė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Sandros Lukoševičienės paskaitą apie sveiko maisto naudą augančiam organizmui. Kiekvienas mokinys rinkosi sveikatai palankius produktus ir dėlionėje imitavo sveikus pusryčius ir pietus. Taip pat buvo supažindinti su ,,Rakto skylutės“ plakato reikšme ir paskirtimi, akcentuota apie maisto švaistymo poveikį gamtai ir žmonių sveikatai.

VSPS S. Lukoševičienė ir biologijos mokytoja A. Makštelienė mokyklos valgykloje organizavo akciją „STOP maisto švaistymui“. Šios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į mitybos įpročius, skatinti mokinius prisidėti prie visuomenės ir planetos gerovės.

6b klasės mokiniai atliko užduotį – paragauti juodos duonos per pojūčius: kvapą, klausą, regą ir skonį. Buvo patarta, kaip mažinti maisto švaistymą, ir prašyta duonos nemėtyti.

3a ir 4b klasių mokiniai su mokytojomis V. Ūsiene ir K. Klimkevičiene buvo skatinami vartoti daugiau vaisių ir daržovių, patys dėjosi į lėkštes daržovių tiek, kiek norėjosi suvalgyti. Po akcijos buvo pasvertas nesuvalgytas maistas, jo svoris 150 g. Pasak valgyklos darbuotojų, šis skaičius sumažėjęs net 3 kartus. Tikime, kad ši akcija leis susimąstyti, kodėl yra kertami miškai, kodėl nyksta bitės, kurios padeda užaugti augalams ir kokia svarbi yra vandens išteklių problema.

Europos sveikos mitybos diena 01
Europos sveikos mitybos diena 02
Europos sveikos mitybos diena 03
Europos sveikos mitybos diena 04
Europos sveikos mitybos diena 05
Europos sveikos mitybos diena 06
Europos sveikos mitybos diena 07
Europos sveikos mitybos diena 08
Europos sveikos mitybos diena 09
Europos sveikos mitybos diena 10
Europos sveikos mitybos diena 11
Europos sveikos mitybos diena 12