Nors nuotolinio mokymosi metu visi buvome išsiilgę darbo įprastose klasėse, tačiau, pavasario saulei kylant vis aukščiau, vėl norisi ištrūkti iš pabodusių kabinetų. Tad gegužės 13 dieną, penktadienį, 6b ir 8b klasių mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros bei istorijos pamokos, kurias organizavo mokytojai Vaida Batavičienė ir Tomas Puodžiūnas, vėl vyko kino teatre „Apollo“.

Čia, žiūrėdami režisieriaus Ari Folman animacinį filmą „Kur dingo Ana Frank?", sukurto remiantis jo herojės ,,Dienoraščiu”, moksleiviai ne tik patyrė, kuo skiriasi nekomerciniai kino festivalio „Kino pavasaris“ filmai nuo jiems įprastos Holivudo produkcijos, bet ir, remdamiesi aktualiu šių dienų kontekstu, gilinosi,  ką išgyvena vaikai, atsidūrę žiauraus karo sūkuryje.

Šis, apie holokausto tragediją bylojantis filmas, buvo pristatytas 2021 metų Kanų kino festivalyje. Izraelio režisierius į visame pasaulyje garsią ir jau daugybę kartų ekranizuotą istoriją pažvelgė dar kitu kampu: jis šiandieniniame Amsterdame, Anos Frank muziejuje, atgaivino trylikametės įsivaizduotą draugę, vardu Kitė, kuriai mergina ir rašė savo dienoraštį. Ieškodama savo bičiulės, ir bergždžiai tikėdamasi ją rasti gyvą, šioji tampa paskutinių Frankų šeimos gyvenimo metų, holokausto ir Europos po Antrojo pasaulinio karo liudininke.   

Tai buvo apibendrinamoji lietuvių kalbos ir literatūros pamoka 8b klasės mokiniams, kurie skaitė ir analizavo Anos Frank ,,Dienoraštį“ ir įžanginė istorijos pamoka 6b klasei prieš pradedant gilintis į Antrojo pasaulinio karo temą.

Šiandieniniai paaugliai, dėl atsiradusių naujų laisvalaikio praleidimo būdų ir noro greičiau pasiekti rezultatą, vis rečiau linksta prie knygų, reikalaujančių lėto ir atidaus skaitymo, įsigilinimo į turinį. Tad jų ekranizacijos tampa patrauklia alternatyva, atveriant istorijos ir literatūros klodus, ir net paskatinimu vėliau ieškoti atsakymų į iškilusius klausimus diskusijose su savo aplinkos žmonėmis socialinėmis, politinėmis, istorinėmis ar kitomis temomis. O klausimų iškyla visada.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė