Lapkričio 17 dieną progimnazijos „Intelektualų laisvalaikio klube“ vėl virė aršios skaitytojų kovos. Jo vadovė Vaida Batavičienė ir bibliotekininkė Alma Žilytė parengė 40 klausimų protmūšį „Metų knygos paaugliams 2022“, kuriame dalyvavo 6a, 7a ir 8b klasių mokiniai.

Šįkart renginys skirtas Pasaulinės diabeto dienos paminėjimui, mat vienoje iš trijų knygų, kurią mokiniai turėjo perskaityti ruošdamiesi šiam protų mūšiui – Viktoro Jasaičio debiutinis kūrinys „Priklausomas be galimybės mesti“, su įtraukiančia istorija apie nedaug žinomą klastingą ligą – 1 tipo diabetą. Likę du skaitiniai, buvo ne mažiau vertingi, tai: Ilonos Ežerinytės knyga „Dabar Marselis“ ir „Metų knygos“ apdovanojimą pelnęs Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės nuotykinis iliustruotas romanas „Bėgliai“, paremtas gausia istorine medžiaga, rekonstruojantis XX a. pradžios lietuvių keliones į Jungtines Amerikos Valstijas.

Šiuo renginiu buvo siekiama suteikti moksleiviams išbandyti savo žinias, pastabumą, atidumą ir atmintį protmūšyje, ugdyti skaitymo įpročius bei išsiaiškinti geriausius progimnazijos skaitytojus.

Į organizatorių kvietimą dar nuo praėjusių metų pavasario atsiliepė ir kūrinius skaitė protmūšių mėgėjai: trys šeštokai Stela Balčikonytė, Dovydas Šmitas ir Laurynas Veizdžiūnas, keturios septintokės: Sandra Krikščiūnaitė, Goda Murauskaitė, Roberta Rakašiūtė ir  Greta Staškūnaitė. Kiek gausesnis būrelis buvo iš 8b klasės: Melita Batavičiūtė, Miglė Čiplytė, Vesta Grybauskaitė, Urtė Pukėnaitė ir Luknė Skumbinaitė. Dalyvių turėjo būti dar daugiau, bet paskutinėmis dienomis suorganizuotos varžybos ar juos įveikusios ligos, deja, pakišo koją. Viktorinoje klasės rungėsi tarpusavyje.

Šiame protmūšyje ir vėl, kaip praėjusį kartą, labiausiai sekėsi azartiškųjų septintokių komandai „Rožinės katytės“ – jos iškart išsiveržė į priekį, atsakė į 33 klausimus ir tapo nugalėtojomis. Už tai buvo pelnytai apdovanotos diplomais ir dešimtukais. Vos 3 taškais nuo jų atsiliko 8b klasės merginų penketukas, pavadinimu „Priklausomos be galimybės mesti“. Šeštokų trijulei „Bėgliai“ pavyko įveikti 17 klausimų ir likti trečioje vietoje. Tačiau turiningai praleistas laikas skaitant be galo įdomias knygas, o vėliau rungiantis tarpusavyje su kitais, skaičiusiais tas pačias istorijas, neleido nusiminti ir nusivilti. Priešingai – kilo noras atsirevanšuoti ir ruoštis kitam protmūšiui profesijų tema.

O šįkart dėkojame dalyvavusiems ir nuoširdžiai sveikiname nugalėtojas!

 

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 08
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 07
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 06
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 05
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 04
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 03
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 02
Geriausių skaitytojų titulas apgintas antrąsyk! 01