Spalio 15 dienos ugdymo procesas 8b klasės mokiniams, lydimiems mokytojų Vaidos Batavičienės ir Valės Savinčienės, buvo pratęstas Kaune. Čia vyko anglų kalbos, fizinio ugdymo, muzikos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokos.  

Pirmasis stabtelėjimas buvo Maironio lietuvių literatūros muziejuje, kur vyko edukacinė programa, paremta integruotu mokymu. Aštuntokai, vos pravėrę poeto buto duris ir netikėtai išgirdę skambant kanklių melodiją, iškart konstatavo, kad jiems jau pradeda patikti.  Apžiūrėję didžiulius namus, 17 amžiuje buvusius Pacų rūmus, kuriuos sudaro net aštuoni kambariai, ekskursantai mokėsi anglų kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros vienu metu, inscenizuodami Maironio baladę „Jūratė ir Kastytis“. O įsijausti į vaidmenis nebuvo labai sunku, nes teko pasidabinti personažų kostiumais, kurie nuteikė pasirinktiems vaidmenims. Ši smagi ir nesudėtinga veikla skatino mokinius skaityti balsu ir tobulinti anglų kalbos žinias, lavino saviraišką, kūrybingumą ir socialinius įgūdžius.

Vėliau aštuntokai aplankė ir daugiau svarbių miesto objektų: M. Valančiaus, J. Tumo-Vaižganto ir Vytauto Didžiojo skulptūras, Kauno rotušę, Vytauto Didžiojo tiltą, Aleksoto kalną, Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, Vytauto Didžiojo karo muziejų ir jame esantį karilioną bei sodelyje pastatytą paminklą, skirtą Žuvusiems už Lietuvos laisvę, su niekada neužgęstančia ugnimi, ilgiausią šalyje pėsčiųjų gatvę - Laisvės alėją ir joje susideginusio protestuotojo prieš TSRS valdžią Lietuvoje Romo Kalantos žūties įamžinimo vietą. Vaikštinėdami Kauno gatvėmis, ne vienas atkreipė dėmesį į jų pavadinimus, kuriais pagerbiami literatūrai nusipelnę lietuvių kūrėjai. Visų mūsų potyrių ir atradimų ir neišvardinsi.

Šioje ekskursijoje atsiskleidė ir mokinių talentai. Autobuse vykusioje viktorinoje apie Kauną savo žiniomis sužibėjo Martynas, kelionės akimirkas įamžinti pasišovė Vasaris, kuris ketina parengti prisiminimui nuotraukų albumą, o Domantas, mokytojos Vaidos vadintas gidu, naudodamasis navigacija, drąsiai ir tiksliai vedžiojo visus nepažįstamo miesto labirintais.

Vėlų penktadienio vakarą grįžome namo su dainomis, kupini naujų patirčių, šiek tiek geriau pažinę Kauną ir vieni kitus. Esame dėkingi klasės auklėtojai Aurelijai Makštelienei už pagalbą organizuojant šią įsimintiną kelionę.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

Kai pamokos persikelia į Kauną 08
Kai pamokos persikelia į Kauną 07
Kai pamokos persikelia į Kauną 06
Kai pamokos persikelia į Kauną 05
Kai pamokos persikelia į Kauną 04
Kai pamokos persikelia į Kauną 03
Kai pamokos persikelia į Kauną 02
Kai pamokos persikelia į Kauną 01