,,Mes nepaveldime žemės iš savo protėvių, mes ją skolinamės iš savo vaikų” (indų patarlė)

Žmonijai gyvybiškai reikalinga Žemė. Visi nuo jos priklausome, nes esame kilę iš jos, visada buvome jos dalimi ir būsime ateityje. Žmonija pakeitė aplinką taip, kad daugelyje pasaulio vietų neliko natūralaus kraštovaizdžio. Žmogaus veikla daro įtaką aplinkos pokyčiams, o tai veikia gyvąją gamtą ir žmonių sveikatą. Visi apie tai žino, daug kalba, bet ar elgiasi taip, kad tas neigiamas poveikis gamtai būtų mažinamas, ar žino, kaip tai padaryti?

Būtina apie Žemei gresiantį pavojų kalbėti jau pradinėse klasėse. Šiuo tikslu, dvi bendradarbiaujančios Panevėžio miesto mokyklos, Beržų ir Rožyno progimnazijos, padedant Panevėžio pedagogų švietimo centrui, lapkričio 23 d. suorganizavo nuotolinę tarptautinę 1-4 klasių mokinių praktinę konferenciją ,,Žemė - mūsų rankose”. Renginyje dalyvavo Lietuvos - Panevėžio m. Beržų, Rožyno, ,,Vilties” progimnazijų, Panevėžio raj. Velžio gimnazijos, Virtualios lituanistinės Ispanijos mokyklos ,,Draugystė” ir Virtualios lituanistinės Italijos mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Parengtus 24 pranešimus skaitė net 35 mokiniai. Gvildenamos temos buvo pačios įvairiausios, bet visos jos susiję su gamta, jos saugojimu, gamtos išteklių tausojimu, rūšiavimo svarba, vartojimo mažinimu. Mokiniai dalijosi savo tyrinėjimų pastebėjimais, atradimais bei išvadomis.

Dėkojame visiems mokytojams,  neabejingiems aplinkosaugos problemoms, paruošusiems mokinius konferencijai ,,Žemė - mūsų rankose”. 

Konferencijos organizatorės Beržų progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Vaida Ūsienė ir Rožyno progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Inga Čingienė.

Žemė - mūsų rankose 02
Žemė - mūsų rankose 01