2021-ieji, LR Seimo sprendimu, paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais, mat šiemet minimos  100-osios jo gimimo metinės.

Lituanistės Vaidos Batavičienės paskatinti, septintokai ieškojo gražiausių šio kūrėjo eilėraščių, mokėsi juos deklamuoti, pamokų metu skaitė ir analizavo laiškus, atsiminimus, žiūrėjo LRT laidos  „Literatūros pėdsekys“, skirtos Vytauto Mačernio atminimui, įrašą.

Vėliau entuziastingai įsitraukė ir mūsų vyriausieji „Knygių klubo“ nariai: įvairiuose šaltiniuose ieškojo įdomių ir svarbių faktų, kurie padėtų atskleisti šio jauniausio klasiko gyvenimą ir kūrybą. Rengdami stendą ir knygų parodą, stebėjosi: nors Vytautas Mačernis, jo gyvybę nutraukus atsitiktinei šaudmens skeveldrai, anapilin išėjo itin jaunas, nesulaukęs nė 24-erių, bet spėjo nuveikti labai daug. Kūryba išties itin brandi, dėl ko poetas ir yra labiausiai vertinamas.

Jeigu susidomėjote, kviečiame užsukti į „Knygių klubo“ buveinę – progimnazijos biblioteką. Čia galima pamatyti ir gautą rezultatą - moksleivių parengtą ekspoziciją, kuri veiks iki šių metų pabaigos.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

 

Vytautui Mačerniui – 100! 05
Vytautui Mačerniui – 100! 04
Vytautui Mačerniui – 100! 02
Vytautui Mačerniui – 100! 01