Paskutinį žiemos penktadienį mes, 6b klasės mokiniai, istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokėmės šalies sostinėje – Vilniuje.

Pamokos prasidėjo nuo Valdovų rūmų, su kuriais supažindino mus lydėjęs įdomių pasakojimų nestokojantis gidas ir archeologas Eugenijus. Iš jo išgirdome daug naudingos ir iki šiol mums dar negirdėtos informacijos, aiškinomės, kuo skiriasi kardas nuo kalavijo, apžiūrėjome gausybę kitų įdomių eksponatų, o iš apžvalgos aikštelės kvapą gniaužė miesto didybė... 

Vėliau su mokytojais Vaida Batavičiene ir Tomu Puodžiūnu akmeniniu grindiniu patraukėme į Užupį. Čia ieškojome įdomios skulptūros – simbolinio Milinės atminimo ženklo, atidengto 2019 m., minint architekto, skulptoriaus ir savanorio Antano Vivulskio 100-ąsias mirties metines. Apie jo pasiaukojimą ir priežastį, kodėl paminklo simboliu tapo milinė, mums papasakojo istorijos mokytojas Tomas.

Po to pasukome į Literatų gatvę, kuri yra viena seniausių Vilniaus senamiestyje, tokį pavadinimą gavusi dėl joje įsikūrusių spaustuvių, knygynų bei antikvariatų. Mūsų tikslas buvo susipažinti su 2008 m. pradėtu kūrybiniu projektu – gatvės sienomis, papuoštomis meno kūriniais, susijusiais su rašytojais ir poetais. Lietuvių kalbos mokytojos Vaidos paskatinti, kiekvienas turėjome išsirinkti įdomiausią atminimo lentelę, ją nufotografuoti ir išsiaiškinti, apie ką ji mums byloja.   

Pakeliui dar stabtelėjome prie paminklo vienam ryškiausių 19 a. poetų romantikų, lenkiškai kūrusio eiles apie didingą Lietuvos praeitį, žadinusio tėvynės meilę - Adomui Mickevičiui, taip pat pasigrožėjome vienu garsiausių Vilniaus statinių – vėlyvosios gotikos šedevru - Šv. Onos bažnyčia.

Nors su klase Vilniuje lankomės jau ne pirmąsyk, bet kaskart jis mums atsiveria naujomis istorijomis ir įdomiais atradimais.

6b klasės mokiniai