Kovo 17 dieną, penktadienį, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė su bibliotekininke Alma Žilyte progimnazijos 5-8 klasių mokinius pakvietė į jau pamėgtą kasmetinį protmūšį „Gimtoji kalba – 2023“. Jį skyrė Lietuvių kalbos dienų ir Vilniaus bei Gedimino laiškų metų paminėjimui.

Šiuo renginiu siekta paskatinti moksleivius vertinti savąją kalbą, jos unikalumą bei išskirtinumą, išsiaiškinti progimnazijos lietuvių kalbos žinovùs, puoselėti turiningo ir intelektualaus laisvalaikio kultūrą progimnazijoje ir paminėti Vilniaus 700-ųjų metų jubiliejų, skaičiuojamą nuo antrojo kunigaikščio Gedimino laiško, parašyto

1323 m. sausio 25 dieną, kuriame buvo pirmąkart paminėta Lietuvos sostinė.Šįkart protmūšyje varžėsi kiek daugiau nei įprastai - net penkios komandos: „Vilniečiai“ (5a kl.), „Lizdeikos“ (6a kl.), „Gediminaičiai“ (7a kl.),), „Vilkai“ (7b kl.) ir „Sapneliai“ (8a kl.). Nors įprastai į kiekvieną komandą paskiriama po vieną skirtingų 5-8 klasių mokinį, šįkart norėta likti su saviškiais. Žaidėjai bandė įveikti net 39 trijų lygių klausimus, į kuriuos atsakinėjant tekdavo gerokai pamiklinti smegenis. Įnirtingiausiai tarpusavyje kovėsi  trys komandos: „Vilkai“, „Sapneliai“ ir „Lizdeikos“. Protmūšio nugalėtojai atsakė į 23  klausimus ir surinko 36 taškus, nedaug nuo jų teatsilikę priešininkai įveikė 17 klausimų už 31 tašką, o trečiosios vietos laimėtojai pelnė 29 taškus už 16 teisingų atsakymų. Nuo jų visai nedaug atsilikusiems „Vilniečiams“ pavyko susidoroti su 13 klausimų ir užsidirbti 23 taškus, o „Gediminaičiams“ pavyko pelnyti tik 10 taškų už 6 klausimus. Pertraukėlės metu mokiniai, žiūrėdami animaciją, aiškinosi, kas sieja Lietuvos didįjį kunigaikštį Gediminą ir šiuolaikinius politikus bei kaip žymieji jo laiškai, pasklidę po visą Europą, suklaidino patį Popiežių, taip pat klausėsi Andriaus Mamontovo dainos, skirtos mylimam Vilniaus miestui.Protmūšio dalyviai buvo apdovanoti diplomais ar padėkomis bei laimėtais prizais – atitinkamais pažymiais, pagyrimais dienyne, rašikliais ir saldžiomis dovanėlėmis. O didžiausia dovana ta, kad kone dvi valandas trukęs žaidimas suteikė smagių emocijų, praplėtė akiratį ir padėjo geriau pažinti gimtąją kalbą, save bei draugus!

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

Protmūšis „Gimtoji kalba – 2023“ 04
Protmūšis „Gimtoji kalba – 2023“ 03
Protmūšis „Gimtoji kalba – 2023“ 02
Protmūšis „Gimtoji kalba – 2023“ 01