Kasmet, nuo 2001-ųjų, rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, populiarinti daugiakalbiškumą, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, nepaisant regionų ar tautinių mažumų.

Šia proga mūsų progimnazijos lietuvių, anglų ir vokiečių kalbų mokytojos 5 - 8 klasių mokinius kvietė tą dieną vietoj įprastų uniformų vilkėti drabužiais, kuriuos puošia įvairių Europos kalbų žodžiai, posakiai ar sakiniai. Ne vienam buvo smalsu sužinoti, ką reiškia vienas ar kitas užrašas, kokia kalba jis užrašytas.

Minėdami ne tik šią, bet ir Panevėžio miesto 520-ąjį ir artėjantį Beržų progimnazijos 50-ąjį jubiliejus, moksleiviai kalbų pamokose rinko, o per dailės pamokas piešė miestą ir mokyklą iš žodžių. Kūrybiniai darbai eksponuojami I-ojo aukšto koridoriuje.

Norėdamos atkreipti dėmesį į kalbos gyvybingumą, 8b klasės merginos Miglė Čiplytė ir Viltė Grybauskaitė parengė informatyvų plakatą „Lietuvių kalbos naujažodžiai“. Jį galima apžiūrėti prie lietuvių kalbos kabineto Nr. 1.

O po 6 pamokų 5-8 klasių mokinių komandos skubėjo į minėtai Europos kalbų dienai ir  Europos įgūdžių metams skirtą protmūšį. Kaip kalbų mokytojos ir žadėjo, žaidėjai ne tik pasitikrino turimas žinias apie Europos Sąjungos kalbas, bet ir nemažai sužinojo įdomių dalykų. Geriausiai sekėsi 7a klasės merginų komandai „Poliglotai“: Erikai Dijokaitei, Gretai Staškūnaitei, Robertai Rakašiūtei ir Melisai Šležaitei, kurias nuoširdžiai sveikiname!

Įsitraukusieji į pasiūlytas Europos kalbų dienai skirtas veiklas, galėjo patobulinti įgūdžius, reikalingus komunikavimo, kultūrinės bei skaitmeninės kompetencijos ugdymuisi.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 08
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 07
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 06
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 05
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 04
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 03
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 02
Turiningai, įdomiai ir žaismingai paminėta Europos kalbų diena 01