Šis mėnuo Lietuvoje skiriamas draugystei, tad mokytojai ieško būdų, kaip atkreipti moksleivių dėmesį į jos svarbą.  

Neatsitiktinai viena tokių veiklų 6b ir keliems 5a klasių mokiniams suorganizuota jau balandžio 8 dieną. Mokytojų Tomo Puodžiūno ir Vaidos Batavičienės iniciatyva, vestos integruotos klasės valandėlės, „Knygių klubo“ bei lietuvių kalbos ir literatūros veiklos netradicinėje aplinkoje – kino teatre „Apollo“, kur vyko jau nuo rudens laukto  Inesos Kurklietytės filmo „Drugelio širdis”, sukurto pagal Modestos Jurgaitytės knygą „Ypatingas”, peržiūra.

Apkeliavęs dešimtis tarptautinių festivalių, sulaukęs šiltų įvertinimų ir pelnęs įvairių apdovanojimų, šis reginys pakerėjo ir mus. Kitaip ir negalėjo būti, juk jis yra tarp 11 geriausių Europos filmų vaikams ir jaunimui! Papasakota graži draugystės istorija įkvepia drąsos būti savimi ir nebijoti nepritapti prie bendros masės.

Pasibaigus filmui, užsukome į prekybos centrą „Ryo“, kuriame aplankėme įvairiaspalvių drugelių, kokius tikriausiai augino ir pagrindinis filmo herojus Juozapas, parodą. Besigrožėdami šiais margaspalviais, ne vienas vis klausė, ar jie tikri...

Po savaitgalio grįžę į klasę, prisiminėme ir aptarėme filme matytas situacijas, dalijomės patirtais įspūdžiais ir jausmais, atlikome testą, žaidėme žaidimus, išryškinusius mūsų panašumus ir skirtumus. Taip pat grupelėse diskutavome apie patyčias ir draugystę, apibendrintas mintis išsakydami visai klasei. Galiausiai išsiaiškinome, kad susidūrus su patyčiomis ar jas pamačius, svarbu apie tai kalbėti, kreiptis pagalbos į suaugusiuosius mokykloje ar namuose.

Deja, žeminantis elgesys ir patyčios iki šiol yra viena opiausių socialinių problemų Lietuvos mokyklose. Esame tikri, kad po šio filmo mūsų ugdytiniai neabejos, kur sakinyje „Tyčiotis negalima draugauti.“ reikia dėti kablelį.     

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Vaida Batavičienė

Tyčiotis negalima draugauti. Kur dėti kablelį? 04
Tyčiotis negalima draugauti. Kur dėti kablelį? 03
Tyčiotis negalima draugauti. Kur dėti kablelį? 02
Tyčiotis negalima draugauti. Kur dėti kablelį? 01